Pożegnanie maturzystów

28 kwietnia 2022 roku o godz. 19.30 odbyła się uroczystość pożegnania wychowanków klas maturalnych – spotkanie z tegorocznymi maturzystami miało miejsce w Bursie Międzyszkolnej we Wrześni przy ul. Kaliskiej 2.

W miłym gronie zaproszonych gości, wśród których nie mogło zabraknąć pani dyrektor Barbary Zawal i pani kierownik Anny Węclewskiej  oraz wychowawców, młodzież świętowała po raz ostatni wspólnie spędzony dzień w murach bursy. Z tej okazji młodsze koleżanki i koledzy przygotowali część artystyczną. Na początku uroczystości głos zabrała pani dyrektor Barbara Zawal, w swoim przemówieniu podkreśliła wagę tego dnia. Gratulowała wszystkim, którzy pokonali trudy lat nauki, życząc sukcesów w trakcie zdawania egzaminów maturalnych, a także aby uzyskane w bursie przygotowanie do dorosłego życia pozwoliło pomyślnie zrealizować plany i marzenia.

Następnie wychowankowie przedstawili krótką część artystyczną. Starali się by pożegnanie nie było smutne, a wszyscy bawili się dobrze i byli radośni. Podczas wieczorku przy świecach i piosence oraz łakociach młodzież spędziła przemiły wieczór. W programie artystycznym pojawiły się wzruszające wykonania znanych utworów między innymi „ Piosenki Absolwenta” w oryginalnej interpretacji wokalnej Alicji Rosiak , do śpiewu której włączyli się maturzyści i całe grono wychowawców obecne podczas uroczystości oraz „ Ale to już było” w nostalgicznym i subtelnym wykonaniu naszej czołowej wokalistki.

Pani dyrektor wręczyła dyplomy wszystkim absolwentom Bursy Międzyszkolnej a pani kierownik słodkie upominki. Nie zabrakło również niespodzianki dla maturzystów od młodszych kolegów. Każdy opuszczający  mury Bursy Międzyszkolnej otrzymał breloczek z symboliczną czterolistną koniczynką na szczęście oraz kwiaty. Cała gala przeplatana była występami artystycznymi w wykonaniu wychowanków bursy – Martyny Amborskiej, Karoliny Kapcińskiej, Alicji Rosiak, Tobiasza Janczaka, Karola Raweckiego, Kacpra Cieśli, Patryka Krzyżańskiego – uroczystość prowadziły reprezentantki klasy III: Klaudia Starzyńska i Julia Paszkiewicz.

Uroczystość pożegnania maturzystów została przygotowana przez p. Ewę Pokorską wraz z samorządem bursy, którego opiekunem jest p. Dorota Gruszczyńska oraz wychowankami klasy III.

Po części oficjalnej wszyscy zasiedli przy stole pełnym smakołyków i wspominali minione lata. Wspólny poczęstunek był miłym akcentem, który zakończył uroczystość.

Wszystkim absolwentom Bursy Międzyszkolnej życzymy dużo szczęścia i pomyślności w realizowaniu swoich marzeń i pragnień, powodzenia na maturze. Pragniemy aby przyjaźnie zawiązane w murach bursy przetrwały próbę czasu i odległości.

Możliwość komentowania została wyłączona.