ANDRZEJKOWY CZAS WRÓŻB

Nalewajcie wosku na wodę
Ujrzyjcie swoją przygodę…

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny  zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i fantazji.

            I tak właśnie było też w Bursie Międzyszkolnej we Wrześni zarówno przy ul. Kaliskiej jak i  ul. Słowackiego. Spotkania prowadzili wychowankowie pod czujnym okiem wychowawców p. Ewy Pokorskiej  i p. Marioli Ptaszyńskiej.

Wychowankowie kultywowali tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby przepowiadające przyszłość, a było ich naprawdę dużo. Do zabawy dołączyli również wychowawcy i zaproszona na uroczystość pani Dyrektor Barbara Zawal.

              Na wychowanków, wychowawców, dyrekcję czekały specjalnie przygotowane na tę okazję kąciki wróżb. Każdy mógł „poznać swoją przyszłość” dzięki wróżbom z filiżanek (wylosowane przedmioty symbolizowały dalsze życie, np. Pierścionek – oznacza w przyszłości małżeństwo, Moneta – bogactwo, Rudy lis – staropanieństwo). Nie zabrakło oczywiście lania wosku – snucia przepowiedni dotyczącej przyszłości, na podstawie zastygłego kształtu. Jednymi z najbardziej obleganych stanowisk okazały się te, przy których można było poznać imię przyszłej sympatii, a także udać się w świat numerologii, zapoznać się z wiedzą o wibracji cyfr, o podobieństwie pomiędzy cyframi, a otaczającą nas rzeczywistością. Jest to sztuka przewidywania przyszłości. Dzięki niej dowiadujemy się, w jaki sposób liczby wpływają na nasze życie. Data urodzenia przypisuje nas do określonej liczby życia. Dużym zainteresowaniem cieszył się również kącik wróżenia z ręki, kącik znaczenia kart oraz wróżby ukrytej w balonach.  

         Podczas całego wieczoru z głośników płynęła relaksująca muzyka wprowadzająca w świat wróżb i magii.

Sale bursy udekorowane była serpentynami, balonami, rysunkami przedstawiającymi znaki zodiaku, magiczną atmosferę potęgowały wygaszone światła, zapalone świece, stoliki do wróżb nakryte  obrusami.

          Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze.

Możliwość komentowania została wyłączona.