Pasowanie na Wychowankę Bursy

W dniu 17.10.2023r. o godzinie 16.30 w małej stołówce Bursy przy ul. Kaliskiej odbyło się pasowanie na wychowankę bursy grupy 3. W tej jakże ważnej dla pierwszoroczniaków imprezie, udział wzięła Pani dyrektor Barbara Zawal oraz wychowawczynie: Anna Węclewska, Ewa Pokorska i Dorota Gruszczyńska. Na początek, najstarsze wychowanki grupy trzeciej przedstawiły krótką część artystyczną specjalnie przygotowaną dla swoich młodszych koleżanek na tę okoliczność.
Tradycją uroczystości Pasowania na wychowankę jest ślubowanie pierwszoklasistek. Aby więc tradycji stało się zadość przewodnicząca Samorządu Bursy odczytała tekst przyrzeczenia a nowe wychowanki zgodnie powtarzały: przyrzekamy.
Następnie Pani dyrektor specjalnie przygotowanym na tą uroczystość kluczem dokonała symbolicznego pasowania.
Po części oficjalnej przy ciastku i herbacie był czas zabaw integracyjnych, aby wszyscy mogli się lepiej poznać. Było przedstawienie się uczestniczek spotkania i prowadzącej imieniem, podanie dewizy życiowej lub najcenniejszych wartości oraz gra dwie prawdy, jeden fałsz. Było wypełnianie karty pt. „ To ja” oraz zabawa z jakim kwiatem, pogodą, porą roku kojarzy mi się osoba siedząca po mojej prawej i lewej stronie. Z każdą chwilą atmosfera ulegała rozluźnieniu, było wiele śmiechu , wzajemnego przekomarzania się i życzliwości.
Mamy nadzieję, że po tym symbolicznym pasowaniu nasze Pierwszoklasistki poczują się w grupie trzeciej już prawie jak w domu 😊

Organizatorem spotkania była p. Dorota Gruszczyńska

Możliwość komentowania została wyłączona.