Piknik rekreacyjno–sportowy z okazji Dnia Dziecka

W dniu 29 maja wychowankowie Bursy Międzyszkolnej we Wrześni wzięli udział w obchodach „Dnia Dziecka”. Młodzież z Bursy przy ul. Słowackiego oraz z Bursy przy ulicy Kaliskiej wraz z Panią Dyrektor i wychowawcami wspólnie wyruszyli na Camping zlokalizowany przy ul. Świętokrzyskiej we Wrześni. Na każdego uczestnika czekała tam słodka przekąska w formie kawałka placka z owocem i kruszonką a Pani Dyrektor złożyła wychowankom życzenia z okazji ich Święta. Następnie przystąpiono do przygotowanych przez wychowawców zabaw i gier sportowych. Rywalizacja z każdą kolejną zabawą nabierała rumieńców – było przeciąganie liny, tor przeszkód składający się z biegu slalomem między pachołkami z piłką, przechodzenie przez hula-hop i skakaniu na gumowej piłce. Był też niesamowity doping zarówno młodzieży jak i wychowawców poszczególnych grup. Po zakończeniu sportowych zadań wychowawca Pani Anna Głowacka poprowadziła zajęcia pokazowe z pierwszej pomocy, a następnie przedstawiciele wszystkich grup wzięli udział w przygotowanym na tą okoliczność teście wiedzy.

Wszystkie wyniki, zarówno te ze współzawodnictwa sportowego jak i z pierwszej pomocy zostały podsumowane:

I miejsce zdobyła grupa nr 1,

II miejsce grupa nr 2,

III miejsce grupa nr 4,

IV miejsce grupa nr 3.

Wszyscy wychowankowie biorący udział w zmaganiach sportowo – rekreacyjnych otrzymali nagrody – koszulki ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Września a zdobywcy pierwszego miejsca dodatkowo  notatniki, długopisy i cukierki ufundowane przez Starostę Powiatu Wrzesińskiego.

Następnym punktem programu było ognisko i pieczenie kiełbasek oraz ziemniaków. Nie zabrakło też pysznego gziku, smalcu i ogórków kiszonych. Apetyty dopisywały, humory także – młodzież jak i wychowawcy bawili się doskonale.

Wszystkie założone przed imprezą cele takie jak : wdrożenie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego, integracja wychowanków poprzez zabawę, tworzenie atmosfery życzliwości, współpracy i współdziałania, nawiązanie współpracy ze środowiskiem lokalnym oraz co najważniejsze uświetnienie Święta dzieci zostały zrealizowane za co wszystkim biorącym udział w tym przedsięwzięciu dziękuję.

Możliwość komentowania została wyłączona.