Sukcesy Jakuba Rodziaka

Mieszkańcem Bursy Międzyszkolnej przy ul. Kaliskiej  2a jest Jakub Rodziak, uczeń klasy I  technikum mechanizacji rolnictwa i  agrotroniki w ZSTiO we Wrześni. Kuba jest również bardzo uzdolnionym zawodnikiem sekcji lekkoatletyki w Orkanie Września. Jego przygoda ze sportem rozpoczęła się w roku 2020 od piłki nożnej w Klubie w Książu Wielkopolskim. Dopiero po roku i dzięki namowie braci – Damiana (rzut dyskiem i pchnięcie kulą) oraz Karola (pchnięcie kulą) rozpoczął przygodę z królową sportu jaką jest lekkoatletyka. Jakub poszedł w ślady braci – również zakochał się w rzutach. Pierwszy sukces to rok 2021 – srebrny medal w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w L.A w Szczecinie ( rzut dyskiem 1kg – 41,71m).

Ciężka praca oraz talent do rzutów zaowocowały kolejnymi sukcesami:

Rzut dyskiem (1kg):

I m – sce w Mistrzostwach Polski U-16 – 57,69m (Lublin 2022r.)

I m – sce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików- 58,22m (Poznań 2022r.).

Pchnięcie kulą (5kg):

II m – sce w Mistrzostwach Polski U-16 – 15,15m (Lublin 2022r.)

V m – sce w Mistrzostwach Polski U-18 – 16,26m (Rzeszów 2023r.)

 

Wynik Jakuba Rodziaka w pchnięciu kulą (16,26m) rocznik 2007 daje mu:

II miejsce w Polsce,

   VII miejsce w Europie,

   VII miejsce na świecie.

Zawodnik wrzesińskiego klubu Orkan jest stypendystą Starosty Wrzesińskiego, zdobywcą nagrody sportowej za rok 2022 w Środzie Wlkp., a także laureatem plebiscytu na Najlepszego sportowca w ZSTiO Września (II miejsce).

 

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalszy rozwój kariery oraz sukcesy na arenach stadionów lekkoatletycznych całego świata!

 

Opracował p. Tadeusz Kiciński

Możliwość komentowania została wyłączona.