Wigilia 2022

Boże Narodzenie to czas szczególny – czas, gdy choć na chwilę zapominamy o trudach dnia codziennego, o kłopotach i zmartwieniach. To czas radości, okazja do umacniania więzi rodzinnych oraz przyjacielskich. W życiu każdego człowieka muszą być takie uroczyste chwile, dzięki którym stajemy się bardziej wrażliwi, serdeczni, bliscy i potrzebni.

Aby poczuć te wzniosłe emocje w dniach 12 – 15 grudnia w Bursie Międzyszkolnej przy ul. Słowackiego i przy ul. Kaliskiej odbyły się spotkania wigilijne wychowanków poszczególnych grup, w których uczestniczyli – Dyrektor Bursy Pani Barbara Zawal,  Kierownik Pani Anna Węclewska oraz wychowawcy. Spotkania wigilijne odbyły się przy stołach pokrytych białymi obrusami i ozdobionymi  świątecznymi dekoracjami. Nie zabrakło pachnącej żywicą choinki.

Okolicznościowe wystąpienie Pani Dyrektor Barbary Zawal rozpoczęło wspólne świętowanie. Spotkania przygotowali wszyscy wychowankowie a prowadzili członkowie samorządu grup.  Nie zabrakło prozy, wierszy, informacji o tradycjach Świąt w Polsce i na świecie, gier i zabaw np. Magia Świąt  oraz wspólnego śpiewania  kolęd. Uroczystość uświetnili muzycznie utalentowani wychowankowie: grą na trąbce Filip Kaźmierczak, grą na gitarze Grzegorz Pawlak, Maja Kęska wraz z Panią Anną Węclewską a na pianinie grali – Karol Rawecki, Piotr Wawrzyniak i Adam Janiszewski. Skoro spotkanie przy choince to i świąteczne prezenty. Gwiazdor przyniósł słodkie upominki  dla wszystkich uczestników, bo przecież najważniejsza jest pamięć.

Zwycięzcy konkursu najładniej udekorowany pokój – Marta Koprowska, Aleksandra Marchwiak  i Tymoteusz Smak otrzymali okolicznościowe dyplomy i upominki.

Zwieńczeniem spotkań były wspólne pamiątkowe zdjęcia przy choince.

Czas spotkań umilały kolędy wybrzmiewające w tle a rozmowom nie było końca.

Możliwość komentowania została wyłączona.